Artykuły / Uroda
Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy
Co musisz wiedzieć zanim się zdecydujesz na depilację
Większość kobiet preferuje usuwanie włosów z określonych partii ciała (górnej wargi, pachwin, pach, nóg i rąk) ze względów estetycznych i higienicznych. Istnieje wiele metod depilacji – jedną z nich jest elektroliza. Jednakże zanim zdecydujemy się na ten zabieg należy rozważyć kilka zagadnień związanych z naszym stanem zdrowia i ewentualnymi konsekwencjami zabiegu.
Na czym polega zabieg
Elektroliza usuwająca zbędne owłosienie polega na wprowadzeniu jednorazowej igiełki (mającej postać cieniutkiego drucika) do cebulki włosa i zniszczenie jej niewielkim prądem. Czasami potrzebnych jest kilka zabiegów aby uzyskać trwały efekt depilacji. Ze względu na inwazyjność oraz możliwe skutki uboczne, zabieg elektrolizy powinien być wykonywany tylko przez fachowców.
Rodzaje elektrolizy
Istnieją trzy metody wykonywania elektrolizy. Galwanizacja – gdzie bezpośredni prąd jest przepuszczany przez cebulkę włosa. Wytwarzany jednocześnie wodorotlenek sodu pomaga zniszczyć korzeń włosa. Druga metoda to termoliza polega na wprowadzaniu prądu przez cebulkę i otaczającą ją tkankę i zniszczenie cebulki pod wpływem ciepła.
Najlepiej rozważyć skorzystanie z najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektrolizy: połączenie dwóch poprzednio wymienionych metod: galwanizacji i termolizy. Proces jest wysoce skuteczny dla osób z gęstym owłosieniem. Najlepiej ogolić włosy kilka dni przed poddaniem się temu zabiegowi.
Skutki uboczne
Zanim podejmiemy decyzje należy rozważyć potencjalne skutki uboczne zabiegu usuwania włosów elektrolizą. Będziesz czuć ból i dyskomfort podczas i zabiegu przez pewien czas po jego zakończeniu, spowodowany przez wysoką temperaturę używaną do zniszczenia tkanki włosa. Niektórzy eksperci są zdania, że ból powinno się łagodzić przez zastosowanie znieczulających kremów stosowanych na powierzchnię skóry a zabieg powinien być wykonywany przez krótkie, pulsacyjne działanie igłą.
Innym skutkiem ubocznym elektrolizy może być opuchlizna i zapalenie skóry, przebarwienia oraz blizny. Dlatego też powinno się nalegać na właściwą sterylizacje igły lub użycie jednorazówek. Sprawdź kompetencje osoby, która ma wykonywać zabieg i upewnij się, czy osoba ta zna najnowsze dostępne techniki wykonywania elektrolizy.
Kolejnym ważnym punktem jest konsultacja z lekarzem przed przystąpieniem do zabiegu. Lekarz powinien ocenić nasz stan zdrowia i określić czy nasz stan zdrowia pozwala przejść proces elektrolizy bez komplikacje. Osoby używające rozruszników serca nie powinny się poddawać zabiegowi usuwania owłosienia elektrolizą.
W dziale Uroda
Ciekawe
Wybrane asany Hatha Jogi praktykowane wieczorem pomagają się zrelaksować i szybciej zasnąć więcej...